• Zniszczenie Mszy Świętej czyli Godly Order Cranmera

Symbol: 6589131355
52.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6.5
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 1 szt.
ISBN 978-83-945648-0-3
Zostaw telefon

Zniszczenie Mszy Świętej czyli Godly Order Cranmera

Część pierwsza Rewolucji Liturgicznej

 

 

Autor: Davies Michael

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 466

Oprawa: miękka

Format: 15,0 cm x 21,0 cm

 
W wydatny sposób zrewidowane, poszerzone i wzbogacone dziesiątkami ilustracji drugie wydanie Cranmer's Godly Order jest de facto książką nową. Z bezprecedensową drobiazgowością i dokumentując swe wywody ogromną ilością tekstów źródłowych przedstawia w niej Davies kolejne etapy przeobrażania tradycyjnej katolickiej Mszy Świętej we Wieczerzę Pańską Kościoła Anglii - wykazując iż zmiany te wynikały z fundamentalnych różnic pomiędzy teologią reformatorów a nauczaniem Kościoła Rzymskiego. Pierwsze wydanie niniejszej książki (1976) oraz dwa pozostałe tomy trylogii Liturgical Revolution (Pope John's Council oraz Pope Paul's New Mass) spotkały się z najwyższym uznaniem krytyków:

"Ta monumentalna praca powinna stać się obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy pragną dociec źródeł współczesnego kryzysu Kościoła"

Paul Hallet, "National Catholic Register"

 

"Najbardziej błyskotliwym polemistą na "prawicy" jest bez wątpienia Michael Davies (…) którego The Liturgical Revolution jest prawdziwym arcydziełem"

Larry Henderson, "The Catholic Register" (Kanada)


"Ta książka to arcydzieło" - "Introibo" (Francja)

 

"Bezstronna, jasna, logiczna i naukowa analiza (…) która z pewnością przez wiele lat nie znajdzie sobie równej" - "The Bulletin" (Malta)


"Obiektywna i trzeźwa ocena, oparta nie na do-mniemaniach ale na faktach" 

Paul Crane SI, "Christian Order"

 

"Miałem szczęście spotkać się z [Michaelem Davisem] kilkukrotnie i zapamiętałem go jako człowieka głębokiej wiary, gotowego na przyjęcie cierpienia. Od czasu soboru wszystkie swe siły poświęcił służbie Wierze i pozostawił po sobie wiele ważnych publikacji, zwłaszcza dotyczących liturgii świętej. Pomimo iż w życiu swym wielokrotnie znosić musiał niesprawiedliwości ze strony ludzi Kościoła, pozostawał zawsze jego wiernym synem. Wiedział, że Pan zbudował swój Kościół na skale Piotra i że wiara znaleźć może swą pełnię oraz dojrzałość jedynie w komunii z jego Następcą. Możemy więc być pewni, że Pan otworzył przed nim szeroko bramy Nieba. Polecamy jego duszę miłosierdziu Zbawiciela".

Kard. Joseph Ratzinger, 2004.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie