• Teodozjusz Wielki

Symbol: 446
45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6.5
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 1 szt.
ISBN 9788365495846
Zostaw telefon

Teodozjusz Wielki

 

 

 

Autor: Stephen Williams

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 260

Oprawa: twarda

Format: 17,0 cm x 24,0 cm

 

 


Teodozjusz był ostatnim cesarzem rzymskim obu części imperium. Po klęsce pod Adrianopolem odbudował państwo dzięki polityce współpracy z barbarzyńcami. Osłabił znacznie pogaństwo i ustanowił Apostolski Kościół Powszechny. Panował w czasach przełomowych w dziejach późnego Cesarstwa Rzymskiego. Autorzy tej książki opisują historię wojskową, polityczną i walki religijne w tym trudnym okresie, a także analizują dalsze efekty polityki Teodozjusza w końcu IV wieku i w kolejnym stuleciu.

„Książka jasna i dobrze napisana. Zawiera w sobie opowieść o historii Rzymu od klęski pod Adrianopolem (378 r.) do zdobycia Afryki Północnej przez Wandalów (430 r.), ze szczególnym skupieniem się na kwestiach wojskowych i religijnych… rzadki rodzaj dzieła, który może służyć i studentom i zawodowym historykom na wszystkich poziomach”.
- Choice

„Spójna narracja o kryzysowym okresu końca IV wieku, zawierająca także ogólne uwagi o społeczeństwie, instytucjach i strukturach późnego Cesarstwa Rzymskiego”.
- R. Bruce Hitcher, History

„Teodozjusz I był wybitną postacią w historii późnego antyku i wczesnego Kościoła… Williams i Friell dają fascynujący portret jego osoby”.
- Dallas Morning News

Stephan Williams do niedawna był szefem PR w English Heritage, jest autorem powszechnie cenionej biografii Diocletianusa. Gerard Friell pracuje dla English Heritage jako archeolog w północnozachodniej Anglii i przy murze Hadrianusa.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie