• Powstańcy Wielkopolscy Ziemi Kleszczewskiej

Symbol: 5020
45.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6
Poczta Polska Pocztex 48 9
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Dostępność 2 szt.
ISBN 978-83-953465-0-7
Zostaw telefon

Autorka: Halina Kowalewska

Rok wydania: 2018

Ilość stron:  240

Oprawa: twarda

Format: 17,0 cm x 24,0 cm

 

Spis treści:

1. Wdzięczność i duma  /9

2. Wprowadzenie  /10

3. Historia Gminy Kleszczewo  /14

4. Skrócone kalendarium Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 i wydarzeń do 1920 roku  /18

5. Mapa ważniejszych bitew i potyczek Powstania Wielkopolskiego 1918-1919  /22

6. Mieszkańcy Ziemi Kleszczewskiej w Powstaniu Wielkopolskim, biogramy Powstańców  /23

Pogrubionym drukiem zaznaczono nazwiska powstańców spoczywających na cmentarzach w Gminie Kleszczewo

1. Adamczak Antoni (1900-1982)  /24

2. Banaszak Franciszek (1899-1967)  /25

3. Bartkowiak Wojciech (1899-?)  /26

4. Bartkowski Marcin (1900-1955)  /27

5. Bembnista Leon (1896-?)  /29

6. Białkowski Marcin (1889-1942)  /29

7. Białkowski Władysław (1893-?)  /30

8. Boiński Jakub (1890-1960)  /31

9. Brzozowski Jan (1892-?)  /32

10. Chałupka Antoni (1898-1976)  /34

11. Chałupka Józef (1894-1919)  /38

12. Ciesielski Szczepan )1895-1964)  /40

13. Dolata Jan (1899-1963)  /40

14. Dominas Jan (1899-?)  /42

15. Duszyński Tadeusz (1877-?)  /43

16. Figas Piotr (1894-?)  /44

17. Fludra Marian (1897-1966)  /44

18. Frąckowiak Andrzej (1871-?)  /47

19. Frąckowiak Andrzej (1888-?)   /47

20. Frąckowiak Jan (1898-1978)  /48

21. Górka Stefan (1897-1956)  /49

22. Grala Józef (1901-1966)  /51

23. Gruszczyński Stanisław (1885-1934)  /54

24. Hadrych Wojciech (1890-1942)  /55

25. Jankowiak Władysław (1898-1971)  /58

26. Jezierski Józef (1894-1981)  /61

27. Jędrzejczak Wacław (1900-1990)  /65

28. Jóźwiak Jan (1876-1919)  /70

29. Kaczmarek Franciszek (1900-1982)  /71

30. Kaczmarek Stanisław (1880-1970)  /74

31. Kamiński Władysław (1901-1982)  /74

32. Kaniak Antoni (1891-?)  /77

33. Kaptur Jan (1875-?)  /78

34. Kasprzak Ignacy (1900-1941)  /78

35. Kaźmierczak Bolesław (1900-?)  /79

36. Kluczyński Józef (1893-1961)  /80

37. Kluczyński Stanisław (1895-1936)  /86

38. Kniat Jan (1896-?)  /90

39. Kniat Jan (1902-?)  /91

40. Kniat Mikołaj (1879-1956)  /92

41. Kossowski Jan (1898-1919)  /94

42. Krawczak Jan (1894-1959)  /95

43. Kruszona Franciszek (1897-1961)  /98

44. Krzysztofiak Jan (1900-1972)  /101

45. Kubiak Franciszek (1879-?)  /102

46. Kubiak Stefan (1898-1974)  /102

47. Kujawa Michał (1900-1985)  /105

48. Kujawa Piotr (1896-?)  /105

49. Kukawka Wojciech (1895-1990)  /106

50. Labijak Jan (1900-1920)  /109

51. Landzberczak Jan (1898-?)  /109

52. Lewandowski Jan (1895-?)  /110

53. Lewicki Leon (1893-?)  /111

54. Luttelman Jan (1891-1963)  /112

55. Łuczak Franciszek (1897-?)  /113

56. Łuczak Stefan (1899-?)  /113

57. Łuczak Wincenty (1885-?)  /114

58. Markiewicz Stanisław (1891-1979)  /115

59. Michalak Ignacy (1896-1965)  /117

60. Mikołajczak Stefan (1899-1978)  /118

61. Milewski Józef Ezechiel (1892-1940)  /119

62. Nickiel Bronisław (1897-?)  /121

63. Nowacki Józef (1883-?)  /122

64. Nowacki Piotr (1895-?)  /122

65. Nowacki Szczepan (1899-1979)  /123

66. Nowacki Władysław (1899-1973)  /128

67. Nowak Franciszek (1899-1978)  /129

68. Nowak Jan (1900-1919)  /130

69. Nowicki Franciszek (1871-?)  /132

70. Nowicki Roman (1900-1984)  /132

71. Oleszak Józef (1890-?)  /135

72. Opalski Zbigniew (1900-1946)  /135

73. Penczyński Bolesław (1898-1982)  /137

74. Piątek Andrzej (1901-1950)  /138

75. Piechowiak Józef (1895-?)  /140

76. Podolak Wawrzyn (1886-?)  /141

77. Poweel Stanisław (1883-?)  /141

78. Ratajczak Franciszek (1896-1966)  /142

79. Ratajczak Jan (1899-1919)  /146

80. Ratajczak Stanisław (1892-1957)  /148

81. Ratajczak Stanisław (1895-1939)  /153

82. Ratajczak Stefan (1901-1919)  /156

83. Skotarczyk Ignacy (1890-1919)  /157

84. Skrobała Józef (?-?)  /158

85. Słomian Michał (1891-1962)  /159

86. Socha Władysław (1897-1979)  /161

87. Stołowski Ignacy (1901-2001)  /164

88. Strauchman Stanisław (1898-?)  /165

89. Szaroleta Jan (1895-1949)  /166

90. Sznura Leon (1900-1919)  /168

91. Toboła Ignacy (1885-1947)  /170

92. Tomaszewski Stefan (1894-1978)  /173

93. Tomkowiak Władysław (1897-?)  /174

94. Waligóra Franciszek (1896-1970)  /174

95. Waligórski Jan (1893-?)  /175

96. Wawrzyniak Józef (1895-1969)  /176

97. Wawrzyniak Stanisław (1901-1995)  /177

98. Wawrzyniak Wojciech (1880-1962)  /178

99. Wichtowski Józef (1897-?)  /179

100. Wilke Benjamin (1877-1919)  /180

101. Witaszyk Tomasz (1897-1977)  /180

102. Wojciechowski Michał (1899-?)  /183

103. Wojkiewicz Franciszek (1900-1977)  /184

104. Wójcik Wincenty (1897-?)  /186

105. Wrzesiński Michał (1889-1974)  /187

106. Zalewski Tomasz (1880-1962)  /190

107. Zalewski Wojciech (1898-1975)  /192

108. Zbierski Stanisław (1886-?)  /196

109. Zygmunt Antoni (1900-1981)  /196

110. Zygmunt Franciszek (1898-?)  /197

111. Zygmunt Piotr (1898-?)  /198

7. Lista pozostałych Powstańców Wielkopolskich  /199

8. Dane źródłowe  /201

9. Wykaz skrótów  /205

10. Historia Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Kleszczewie  /209

11. Notatki  /216

12. Kronika fotograficzna ważniejszych wydarzeń z działalności Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Kleszczewie  /217

13. Powstańcze pamiątki  /237

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie