• 1809 Grom nad Dunajem Tom II Aspern

Symbol: 2686
Brak towaru
59.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.5
Odbiór osobisty 0
Odbiór w punkcie Poczta Polska 6.5
Poczta Polska Pocztex 48 9.5
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 12
Poczta Polska Pocztex 48 16
Poczta Polska Belgia 64.2
Poczta Polska UK ekonomiczna 67
Poczta Polska USA ekonomiczna 76
Poczta Polska USA priorytet 146
Dostępność 0 szt.
ISBN 978-83-7889-366-0
Zostaw telefon

1809 Grom nad Dunajem

Zwycięstwo Napoleona nad Habsburgami

Tom II - Aspern

 

 

Autor:  John H. Gill 

Rok wydania: 2015

Ilość stron: 450, mapy, ilustracje

Oprawa: twarda

Format: 17,0 cm x 24,0 cm
 

 

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom - historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych. Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern - Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.
To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej. „Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona" - First Empire
„Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie" - Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.
„Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze - wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona - Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie